تغيير رنگ
 • Default color
 • Brown color
 • Green color
 • Blue color
 • Red color
تغيير طرح بندي
 • leftlayout
 • rightlayout
تنظيم اندازه متون
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
سفارشي سازي صفحه

مقالات

"تبليغات" امروزه به يك علم و صنعت تبديل شده است. در حالي كه شايد دو دهه‌ي پيش، فقط يك حرفه‌ي ساده بود و حتي هنر نيز محسوب نمي‌شد. به همين دليل، چه در راديو و تلويزيون به عنوان فراگيرترين رسانه‌ها با مخاطب عام و چه در روزنامه‌ها و مجلات به عنوان رسانه‌هايي با دامنه‌ي مخاطبان خاص و نيز در سطح شهرها بر در و ديوارها، بيلبوردها و حاشيه‌ي فضاهاي سبز، تبليغاتي با كيفيتهاي نازل، بدون جذابيتهاي سمعي و بصري و با فقدان كامل پيامهاي فكري و نظري مي‌ديديم كه بيشتر نويزهاي ارتباطي محسوب مي‌شدند تا امكاني براي تفكر و رسيدن به آرامش.

اما امروزه، فن تبليغات آنقدر توسعه پيدا كرده و تخصصي شده كه حتي در كشور ما با وجود فاصله‌ي فراواني كه از مرزهاي استاندارد بين‌المللي در عرصه‌ي تبليغات به ويژه در رسانه‌هاي مكتوب و در فضاهاي شهري دارد، مي‌توانيم آثار فاخر و به يادماندني از هنرمنداني برجسته ببينيم كه صرفاً براي تبليغ يك كالا، محصول يا خدمت خاص كار مي‌كنند و اثر اوريجينال به جامعه ارايه مي‌دهند.

دامنه‌ي تبليغات و نگاههاي تخصصي و حرفه‌يي به آن، تا حدي گسترده شده كه در فضاهاي مجازي مانند اينترنت نيز يك رويكرد همه‌جانبه در جهت بهبود كيفيت تبليغات و تسريع روند روبه‌رشد آن را شاهديم و مي‌بينيم وب‌سايتها و وبلاگهاي متعدد و خارج از شماري، به صورت مداوم، به روز و تخصصي به موضوع تبليغات يا Advertisement مي‌پردازند.

تفكر "هر وبلاگنويس، يك رسانه"، تفكر غالب و برآمده از رويكردهاي تكثرگرايانه‌ي موجود در جامعه‌ي اطلاعاتي غربي است كه باعث مي‌شود هر وبلاگنويس خود را صاحب يك رسانه‌ي شخصي بداند و در راستاي توليد بهترين محتواي ممكن براي آن، تمام تلاش خود را مصروف كند. به همين دليل است كه تفاوت عمده‌ي وبلاگهاي فارسي با وبلاگهاي ساير كشورهاي دنيا را در نگرش تخصصي آنها به اين رسانه‌ي شخصي مي‌بينيم. تفكري كه البته در حال حاضر بر روي تعريفهاي موجود از آن، اختلاف نظر وجود دارد. با اين حال، سايبر ژورناليسم تخصصي كه در آن هر وبلاگنويس يك شهروند روزنامه‌نگار است و تنها به يك موضوع و فيلد خاص مي‌پردازد، اتفاقي است كه دارد به خوبي شكل مي‌گيرد و جلوي گسترش آن را نيز نمي‌توان گرفت.

با توجه به اينكه بخش عمده‌ي وبلاگنويسهاي غربي، با نگاه تخصصي به وبلاگهايشان، از پرداختن به صدها موضوع متفرق و غيرتخصصي در يك محيط محدود پرهيز دارند و سعي مي‌كنند به جاي اينكه   اقيانوسي با عمق يك وجب باشند، نقش آبگيرهايي با عمق چندين متر را ايفا نمايند، به راحتي مي‌توان در مورد هر موضوع و رشته‌ي علمي، فرهنگي و هنري صدها و هزاران وبلاگ يافت كه هر كدام به سهم خود، بهترين منابع اطلاعاتي در آن زمينه محسوب مي‌شوند.

وبلاگهاي تخصصي علمي با موضوع تبليغات و بازاريابي كه از جنبه‌هاي مختلف به اين علم نوين نگاه مي‌كنند، در بلاگستان بين‌المللي كم نيستند و با مطالعه‌ي هر كدام از آنها، شما يك ژورنال تمام و كمال علمي و تحليلي در حوزه‌ي تبليغات را خواهيد يافت. سعي ما بر اين بود كه پس از بررسي و مرور اجمالي فعالترين وبلاگهاي فارسي در حوزه‌ي تبليغات، به وبلاگهاي غيرفارسي اين حوزه نيز بپردازيم و برخي از آنها را معرفي كنيم

در این گزارش در دو بخش مجزا، تبلیغات از دیدگاه وبلاگهای فارسی و وبلاگهای لاتین را بررسی می‌کنیم. در حال حاضر، وبلاگهای فعال و پرکاری در وبلاگستان فارسی و غیرفارسی فعالیت می‌کنند که معرفی و بررسی آنها، می‌تواند برای کاربران علاقه‌مند به تجارت الکترونیک و تبلیغات نوین اینترنتی جذاب باشد. این وبلاگها غالباً توسط کارشناسان تبلیغات و فعالان عرصه‌ی E-commerce اداره می‌شوند و نکات آموزشی جذابی نیز دارند.

وبلاگستان فارسی:

آچار فرانسه

http://weblog.shaar.com

وبلاگ آچارفرانسه، بخشي از كارگاه اينترنتي پرويز زاهد، وبلاگنويسي است كه به صورت تخصصي، در حوزه‌ي فناوري اطلاعات و ارتباطات مي‌نويسد.

در اين وبلاگ كه چهار سال است به طور مداوم، آپديت مي‌شود، اطلاعات و ترفندهاي تبليغاتي زيادي به مخاطب ارايه داده مي‌شود. مطالبي كه گاه توسط پرويز زاهد در وبلاگ ترجمه و منتشر مي‌گردند، از سايتهاي تخصصي و وبلاگهاي غيرفارسي در حوزه‌ي تبليغات گرفته مي‌شوند و بحث اصلي و عمده‌ي آنها نيز در مورد آخرين روشهاي تبليغات و راههاي جذب مخاطب است.

زاهد كه سايت تخصصي تبليغات ايران به نشاني Cyberad.ir را نيز مديريت مي‌كند، سرفصلهاي ويژه‌يي را در وبلاگ خود براي پرداختن به موضوع تبليغات به شكل تخصصي تعريف نموده است. او هر از گاهي، شعارهاي تبليغاتي يا Adslogan هاي معروف كمپاني‌هاي بين‌المللي را بررسي مي‌كند و به تاريخچه‌ي آنها مي‌پردازد، همچنين سابقه و تاريخچه‌ي Brandهاي تجاري را به همراه علت طراحي خاصشان از نظر مي‌گذراند و نيز روشهاي مختلف و نوين تبليغاتي مانند تبليغات پيكسلي آپارتمانهاي واقعي، تبليغات تاكسي‌هاي درون‌شهري، بيلبوردهاي شهري و بانرهاي متحرك را بررسي مي‌كند.

بازاريابي و تجارت الكترونيكي

http://adsblog.net

وبلاگ بازاريابي و تجارت الكترونيك، توسط يكي از علاقه‌مندان به E-marketing و تبليغات طراحي شده و عليرغم اينكه بازه‌هاي زماني آپديت شدن آن بسيار طولاني هستند، اما به هر حال يكي از وبلاگهاي قديمي در حوزه‌ي تبليغات و بازاريابي اينترنتي به زبان فارسي محسوب مي‌شود كه از آذرماه 1384 مشغول به فعاليت است.

مطالب اين وبلاگ در بخشهاي اصلي معرفي كتاب با موضوع تبليغات و تجارت الكترونيك، بهينه‌سازي اقتصادي، بازاريابي و تبليغات نوشته مي‌شوند و اغلب آموزشي هستند.

در "ادزبلاگ"، شايد روش تبليغ محصولات، كالاها و خدمات در محيطهاي مجازي يا حقيقي به صورت مستقيم و همراه با مثالهاي عيني آموزش داده نشود ولي سياستهاي كلي مورد نياز يك توليدكننده براي بهينه‌سازي تجارت و افزايش بهره‌وري از هزينه‌هايي كه صرف تبليغ كالاهايش مي‌كند، تببين مي‌گردد و اين آموزشها نيز غالباً استراتژيك و كلي هستند.

كليدهاي طلايي تجارت الكترونيك، بهينه‌سازي در موتورهاي جست‌وجو و معرفي كتابها و منابع مرتبط با اين موضوعات، از جمله آخرين مطالب adsblog هستند. نويسنده‌ي وبلاگ همچنين آخرين اطلاعات مربوط به روشهاي تبليغات رسانه‌يي در كشورهاي مختلف را با استناد به خبرها و گزارشهاي نشريات داخلي و خارجي منعكس مي‌كند.

چهارراه تبليغات

http://advercross.mihanblog.com

امير بختايي و شادي گلچين‌فر، از آذرماه 1384 به طور مشترك مشغول نوشتن در وبلاگ چهارراه تبليغات هستند كه روزانه متوسط 525 نفر بازديدكننده دارد و تا پايان ارديبهشت ماه جاري نيز در آن 250 پست ارسال شده است. بسياري از منتقدان وبلاگها، معتقدند كار تخصصي و حرفه‌يي وبلاگنويسي، در دامنه‌هاي تخصصي صورت مي‌گيرد و كسي كه از سرويسهاي رايگان وبلاگ براي نوشتن استفاده مي‌كند، معمولاً پشتوانه‌ي علمي قوي يا قدرت تحليلي ندارد. در واقع متاسفانه يا خوشبختانه، اينروزها ملاك سنجش حرفه‌يي بودن وبلاگها، اين است كه از پلاگ‌اين‌هاي اختصاصي مانند MT براي وبلاگنويسي استفاده كنند و دامنه‌هايي با پسوند دات آي‌آر يا دات كام ثبت كنند.

اما چهارراه تبليغات، دقيقاً يكي از وبلاگهايي است كه اين قاعده‌ها را مي‌شكند و نشان مي‌دهد كه ظاهر و قالب، براي سنجش ميزان حرفه‌يي‌گري يك وبلاگ يا رسانه‌ي الكترونيك، ترازوي خوبي نيست و كفايت نمي‌كند. اين وبلاگ از آذر 1384 تا به امروز در حال فعاليت است و آخرين خبرهاي حوزه‌ي تبليغات در داخل و خارج از كشور را جمع‌آوري و بازچاپ مي‌كند. ضمن اينكه جديدترين كليپهاي تصويري و تبليغاتي پخش‌شده از كمپاني‌هاي تجاري مشهور دنيا براي دانلود و مشاهده‌ي كاربران، در وبلاگ قرار مي‌گيرند.

معرفي جديدترين متدهاي تبليغاتي رايج دنيا و آمارهاي مقايسه‌يي وضعيت تبليغات در داخل و خارج از كشور كه به شكلهاي گوناگون در پستهاي متفاوت گنجانده مي‌شوند، از ديگر ويژگي‌هاي وبلاگ Advercross هستند.

از جمله آخرين پستهاي اين وبلاگ مي‌توان به خبر رقابتهاي تبليغاتي بين غولهاي رسانه‌يي دنيا، استفاده از مدلهاي رياضي در بازاريابي و تبليغات، روشهاي نوين تبليغات در خيابانهاي انگليس و نيز معرفي فراخوان چند جشنواره‌ي تبليغاتي داخلي اشاره كرد.

ژورنال اينترنتي تبليغات

http://arttake.com

محتواي فارسي روي وب در حوزه‌ي تبليغات را مي‌توان به دو دسته تقسيم كرد.

1-      محتواي تبليغاتي

2-      محتواي در مورد تبليغات

محتواي دسته‌ي اول يعني نشريات الكترونيكي، سايتهاي اينترنتي و وبلاگهايي كه با تمام تلاش و توان خود در راه جذب آگهي‌ از صاحبان كالا و خدمات فعاليت مي‌كنند و صفحات، لوگوها، بانرها و حتي پيكسلهاي پربازديدكننده و دوست‌داشتني خود را به ديگران مي‌فروشند، به وفور يافت مي‌شود. شايد بيش از 100 سايت فارسي وجود داشته باشد كه تك تك گوشه‌هاي آن مملو از تبليغات كالاها و ماركهاي مختلف است.

تبليغات كلمه‌يي، تبليغات متني، تبليغات امتيازي، تبليغات پيكسلي و چندين مدل ديگر از تبليغات كه امروز به راهي براي كسب درآمد و منفعتهاي مادي و معنوي براي آگهي‌دهنده و آگهي‌گيرنده تبديل شده است و فعالان اين زمينه در اينترنت فارسي هم كم نيستند.

اما محتواي دسته‌ي دوم يعني محتوايي كه به صورت علمي و تخصصي در مورد تبليغات و توسط متخصصان فن توليد شود، بسيار كم و محدود است. غير از چند وبلاگ شاخص كه به آنها اشاره كرديم و برخي نشريات خاص، وبلاگها يا اصلاً به توليد محتوا و دانش در اين زمينه اهميتي نمي‌دهند يا در بازه‌هاي زماني چندين ماهه، بنا به مناسبتي، مطلبي در حوزه‌ي تبليغات مي‌نگارند.

ژورنال تبليغات يا Art take كه آدرسش در بالا آمده، از جمله‌ي همين معدود مجلات الكترونيكي است كه به موضوع تبليغات با ديدي تخصصي و حرفه‌يي، به عنوان يك هنر، صنعت و تكنولوژي جديد نگاه مي‌كند و آميزه‌يي از فعاليت و تلاش هنرمندان مختلف براي توليد و ساخت يك تيزر تلويزيوني يا طراحي يك آگهي مطبوعاتي را تعريف تبليغات مي‌داند.

چاپ و بسته‌بندي، هداياي تبليغاتي، كليات تبليغاتي، آگهي‌هاي محيطي، آگهي‌هاي اينترنتي، آگهي در رسانه‌ها، آگهي راديو-تلويزيوني، بازاريابي تبليغاتي و حاشيه‌ي تبليغات دسته‌هاي اصلي مطالب اين سايت هستند كه به طور مرتب، مقاله‌هاي آموزشي جديدي در هر كدام از آنها قرار مي‌گيرد.

معرفي تجهيزات مرتبط با تبليغات به صورت تخصصي نيز از جمله بخشهاي ديگر سايت است. در بخش چاپ و بسته‌بندي هداياي تبليغاتي، در اين سايت راجع به دوربينهاي عكاسي مي‌خوانيم: " قبل از عمومي شدن عكاسي ديجيتال، عكاس هاي حرفه‌يي از اسلايد يا نگاتيوهاي سايز بزرگ براي تهيه‌‌ي عكسهاي خود استفاده مي‌كردند (البته الان هم غالبا از همان ها استفاده مي‌كنند) نگاتيو يا اسلايدهاي 24*36 ميليمتر (معروف به 135) بيشتر براي اشياي كوچك، فضاهاي بيروني و عكاسي سريع و نيز سفارش هاي اقتصادي به كار مي‌رود. سايز متوسط 6* 4.5 و يا اغلب 6*7 سانتي متر چه به صورت نگاتيو يا اسلايد بيشترين كاربرد را دارد. براي مواردي كه كيفيت بهتر، جزئيات بيشتر و خروجي بزرگ مورد نياز باشد از قطع هاي بزرگ مثل 13*18 سانتيمتر استفاده مي شود.

وبلاگستان بین‌المللی:

لابراتوار تبليغات

Adverlab.Blogspot.com

يك وبلاگ علمي با موضوع تبليغات كه از وبلاگهاي نسبتاً قديمي در اين حوزه نيز به شمار مي‌رود. نويسنده‌، وبلاگ خود را رسانه‌يي شخصي براي تمركز و مرور بيشتر علم تبليغات و آينده‌ي رسانه‌هاي جمعي معرفي نموده است. ايليا ودراشكو، نويسنده‌ي اهل روسيه‌ي اين وبلاگ كه استاد دانشگاه MIT فنلاند است و چندين عنوان كتاب از او با موضوع تبليغات نيز به چاپ رسيده، استراتژيست رسانه‌يي يك آژانس خبري در بوستون آمريكا است و پايان‌نامه‌ي كارشناسي ارشد او در مورد تبليغات به وسيله‌ي بازيهاي كامپيوتري بوده است.

او در وبلاگ خود، از جديدترين روشهاي تبليغات شهري و اينترنتي مي‌نويسد و در بازه‌هاي زماني كوتاه طرح‌هاي تبليغاتي خود را نيز براي مطالعه و مشاهده‌ي بازديدكنندگان قرار مي‌دهد. او خود يك طراح بيلبوردهاي تبليغاتي است و تصاوير برخي از اين بيلبوردها را براي مخاطبانش، در وبلاگ خود درج مي‌كند.

وبلاگ او شامل آخرين خبرها در مورد تبليغات تلويزيوني، شهري و ديجيتالي شركتهاي بزرگ تجاري مانند گوگل، ياهو، سوني، كوكاكولا است. او همچنين چكيده و خلاصه‌ي مطالعات و تحقيقات منتشرشده‌ي خود راجع به حوزه‌ها و دسته‌هاي گوناگون تبليغات و بازاريابي را در وبلاگ adverlab قرار مي‌دهد. يكي از تحقيقات اخير او كه در وبلاگش نيز منتشر شده، راجع به تاثير تخفيفهاي تبليغاتي در تعرفه‌ي شركتهاي بازاريابي و تبليغاتي بر ميزان رضايت مشتريان و افزايش سفارشهاي اين شركتها بحث مي‌كند. او همچنين به نقد و مطالعه‌ي روشهاي تبليغاتي سايتهاي اينترنتي مختلف مبادرت مي‌ورزد و ميزان رضايت كاربران از اين انواع تبليغات اعم از متني، گرافيكي و صوتي را بررسي مي‌نمايد.

داكت تيپ ماركتينگ

http://www.ducttapemarketing.com/weblog.php

نويسنده‌ي اين وبلاگ، يك كارشناس تبليغات و رسانه‌هاي ديجيتال است كه از سال 2003 اين وبلاگ را آپديت مي‌كند. اين وبلاگ به سهم خود يكي از محبوب‌ترين وبلاگهاي رسانه‌يي در حوزه‌ي تبليغات محسوب مي‌شود كه تنها 50 هزار نفر، مطالب آن را از طريق ايميل دريافت مي‌كنند و به محض آپديت شدن، لينك پستهاي جديد وبلاگ به صندوق پست الكترونيك آنها فرستاده مي‌شود.

جان جانتش نويسنده‌ي اين وبلاگ است و نشريه‌ي تجاري فوربس كه آن را با ليستهاي معروف ثروتمندترين مردان جهان مي‌شناسيم، از اين وبلاگ به عنوان يكي از بهترين وبلاگهاي رسانه‌يي سال 2006 در حوزه‌ي تبليغات و بازاريابي ياد كرده است و آن را اينگونه توصيف نموده: "ايده‌هاي هوشمندانه‌يي براي بازاريابي و دهها و صدها فكر و پيشنهاد جديد در مورد تبليغات."

جانتش به همراه دوستانش در اين وبلاگ مي‌نويسد و  گروهي كه وبلاگ داكت تيپ را اداره مي‌كنند، گروهي از نويسندگان و روزنامه‌نگاران فعال حوزه‌ي رسانه و تبليغات هستند كه كتابهاي زيادي از آنها نيز در اين زمينه منتشر شده است.

در چند پست آخر اين وبلاگ راجع به بازاريابي از طريق گوشي‌هاي تلفن همراه، تبليغات كالاهاي خوراكي و اختراع روشهاي جديد براي تبليغات طولاني‌مدت مي‌توان مطالبي براي مطالعه يافت. در يكي از اين مطالب با عنوان حقه يا اعتماد، به روشهاي جديد چند انتشاراتي معروف براي تبليغ كتابهايشان اشاره شده و نقد مختصري نيز بر اين روشها صورت گرفته است.

وبلاگ بازاريابي اينترنتي

internet-marketing-blog.com

وبلاگ بازاريابي اينترنتي با وجود اينكه يكي از وبلاگهاي تازه‌كار و نسبتاً جوان در حوزه‌ي تبليغات و تجارت اينترنتي محسوب مي‌شود و از فوريه‌ي 2006 كار خود را آغاز كرده است، اما در همين مدت كم مخاطبان بسياري را جذب كرده و بسيار نيز پركار بوده است. جان اسكات، نويسنده‌ي اين وبلاگ در اين

چند ماه كه از عمر وبلاگش مي‌گذرد، بيش از 200 پست در موضوعات وبلاگ‌هاي تجاري، ماركها و برندهاي تبليغاتي، بازاريابي اينترنتي، تبليغات در ژاپن به عنوان توسعه‌يافته‌ترين كشور آسيايي، تبليغات در گوگل و استانداردهاي تبليغ در موتورهاي جست‌وجو و سياستهاي مديريتي براي معرفي و حمايت كالاها، محصولات و خدمات نگاشته است.

نويسنده‌ي وبلاگ كه خود روزنامه‌نگار نيز هست، هر از گاهي به مطالب و مقالات خود در نشريات و سايتهاي اينترنتي ديگر در حوزه‌ي تبليغات و روشهاي نوين بازاريابي لينك مي‌دهد و آنها را براي مطالعه‌ي عموم معرفي مي‌نمايد. يكي از جديدترين مقالات اسكات، يك مطلب تحليلي و آموزشي با موضوع ساخت لينكهاي تجاري و نحوه‌ي بازاريابي رايگان اينترنتي است. خواندن اين مقاله به مديران و وب‌مسترهاي سايتهاي تجاري توصيه شده است. او همچنين در يك سلسله مقالات ادامه‌دار، سياستهاي بهينه‌سازي موتورهاي جست‌وجو را مورد بررسي و نقد قرار داده است.

SEO يا بهينه‌سازي موتور جست‌وجو، يكي از تازه‌ترين دغدغه‌هاي مديران سايتهاي اينترنتي شركتها، كمپاني‌ها و موسسات است كه از اين طريق با ساپورت كردن ليستهاي طولاني و مشخص از كليدواژه‌هايي خاص، به بالاتر رفتن رتبه‌ي سايتهاي خود به عنوان نتيجه‌ي جست‌وجو در موتورهاي جست‌وجو كمك مي‌كنند. تيمهاي اپراتور سياستهاي بهينه‌سازي موتورهاي جست‌وجو، معمولاً تيمهاي چندين‌نفره هستند كه در آنها متخصصاني از گروههاي مختلف فعاليت مي‌كنند.

وبلاگ بازاريابي ديوا

http://bloombergmarketing.blogs.com/

آخرين وبلاگي كه در قسمت وبلاگهاي غيرفارسي مورد بررسي قرار مي‌دهيم، وبلاگ بازاريابي ديوا است كه به سهم خود يكي از وبلاگهاي قديمي و پركار اين حوزه محسوب مي‌شود و از سال 2004 ميلادي در حال فعاليت است. طراحي منحصربه‌فرد و جذاب اين وبلاگ يكي از مشخصه‌هاي بارزي است كه معمولاً مورد توجه بازديدكنندگان قرار ميگيرد به ويژه اينكه مخاطبان اين وبلاگ افرادي با علايق مشابه و مشترك در حوزه‌ي رسانه‌هاي ديجيتال و بازاريابي و تبليغات نوين هستند. نويسنده‌ي اين وبلاگ يعني ديوا بلومبرگ، صاحب يك شركت تبليغاتي است كه به عنوان مشاور و عامل تبليغات در آتلانتاي آمريكا فعاليت مي‌كند و پروژه‌هاي تبليغاتي مختلفي را اجرا مي‌نمايد.

اين شركت كه نويسنده‌ي وبلاگ بازاريابي ديوا خود مالك آن محسوب مي‌شود، به كمپاني‌هاي تجاري مختلف در زمينه‌هاي تبليغاتي مشاوره مي‌دهد و در طراحي استندهاي نمايشگاهي، ساخت تبليغات خياباني و محيطي، تيزرهاي تلويزيوني و طراحي سايتهاي اينترنتي تبليغاتي فعال است.

دسته‌هاي اصلي فعاليت اين وبلاگ، تبليغات هنري و نوين، راههاي كاريابي از طريق اينترنت، تبليغات با ايميل، پژوهش و تحقيق در حوزه‌ي تبليغات و بازاريابي و ايده‌هايي براي رسيدن به بازدهي اقتصادي در كوتاه‌مدت است.

معرفي كتابهاي مرتبط با حوزه‌ي تبليغات، بررسي روشهاي تبليغاتي شركتهاي موفق دنيا و معرفي جديدترين سبكهاي تبليغات در جهان مجازي و جهان واقعي از جمله بخشهايي هستند كه اين وبلاگ در آنها به صورت جدي فعاليت مي‌كند. در يكي از آخرين پستهاي اين وبلاگ، توصيه‌هايي جالب براي وبلاگنويسان در مورد تبليغ وبلاگهايشان ارايه شده و بهترين روشهاي ممكن جهت افزايش بازديدكنندگان و خوانندگان وبلاگ بدون صرف هزينه‌ها معرفي گرديده است. ليست برخي از كنفرانسهاي بين‌المللي كه تابستان امسال با موضوع تبليغات در دنيا برگزار مي‌شوند نيز در اين وبلاگ آمده است.

ارسال کننده
فهیمه پرکم
نویسنده
سید ایمان ضیابری
آراء
3
ویژه
خیر
رتبه دهی به مقاله
3 رای
مورد علاقه:
0

سبد خرید شما


سبد خریدتان در حال حاضر خالی می‌باشد.

دسته بندی مقالات

آمار مقاله ها

3646 مقاله و 369 مجموعه

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg
 • 21.jpg
 • 22.jpg
 • 23.jpg
 • 24.jpg
 • 25.jpg
 • 26.jpg

تماس با ما

تهران: فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه هفتم، واحد 721
تلفن: 47626486-021

تبریز: تقاطع خیابان منصور و بهادری، ساختمان سیمرغ، طبقه پنجم، شرکت تسهیل گستر
تلفن: 04135251447
فاکس: 04135251448

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار کسب یار و کسب و کار را در ایمیلتان دریافت کنید.
کسب یار
مباحث عمومی کسب و کار


دریافت بصورت HTML؟

آخرین نسخه کسب یار

کسب یار خریداری شده خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.


کسب یار 4.1.0 نسخه نهایی
آخرین تاریخ بروزرسانی:
//